HABER : Mehmet MİRAS

BBP Mersin Milletvekili adayı Av. Abdulvahap Polat çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor BBP Mersin Milletvekili adayı Av. Abdulvahap Polat çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Ali Hamza Pehlivan, basın mensuplarının yeni yılını kutladı. Vali Pehlivan, gazetecilerin büyük bir çaba gerektiren meşakkatli bir mesleği icra etiklerini ifade ederek, MGC Başkanı Tepe nezdinde tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diledi.

MGC Başkanı Kaya Tepe, ziyaretleri dolayısıyla Vali Pehlivan'a teşekkür ederek, 2023 yılının ilk ziyaretinin Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ne yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Tepe, MGC tarihi ve üye yapısı hakkında da Vali’ye bilgi verdi.


Vatandaşların haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasında basın mensuplarının önemli bir rol üstlendiklerini vurgulayan Vali Pehlivan; “Gazetecilik, fedakârlık gerektiren bir meslek. İlimizde bu görevi özveriyle ve en iyi şekilde yapmaya gayret ediyorsunuz.

Malumunuz teknolojik gelişmelerin gazetecilik mesleğine olumlu ve olumsuz etkileri olabiliyor. Özellikle sosyal medya mecrası bilgi akışına farklı bir boyut kazandırdı. Bu alanda ihtiyaç duyulan bir takım hukuki düzenlemeler yapılıyor. Sizler, İlimizin sorunlarını veya ilimizde gerçekleşen güzel gelişmeleri kamuoyuna aktarıyorsunuz. Bu bakımdan basının son derece önemli bir işlevi var.

Mesleğini en iyi şekilde yapma konusunda gayret sarf eden tüm gazeteci arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının artarak devamını diliyorum.” diye konuştu.


Ziyarette kentin belli başlı konuları, basının önemi, 3 Ocak’ta kutlanacak olan Mersin’in Kurtuluş günü ve çeşitli konularda sohbet gerçekleştirildi. Vali Pehlivan'ın Mersin Gazeteciler Cemiyeti anı defterini imzalaması ve fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.
 

Editör: Eyuphan Kurtcu