HABER: Mehmet MİRAS

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında Karma Fotoğraf Sergisi açılışı Marina’da yapıldı.

Sokak fotoğrafçılığına büyük ilgi Sokak fotoğrafçılığına büyük ilgi

 Mersin Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Rüstem Kaya Tepe  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO)Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Toroslar Belediyesi eski Başkanı Hamit Tuna ve çok sayıda gazetec ve eşleri katıldi.Açlısta Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleride sergiye gelen davetlilere  fotografların dilini anlattı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe, " Gazetecinin makinesinden çıkan tarihe damga vurmuş çok sayıda fotoğraf var. "

SERGiDE 100 FOTOGRAF YER ALDI.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe,Biz bu fotoğraf sergisiyle aslında gazetecilerin son dönemde fotoğraf çekme alışkanlıklarını bıraktıklarını gözlemledik ve bundan dolayı kentimizde böyle bir gelenek başlattık. Geçen sene bunun ilkini yaptık, gene katılım çok iyiydi. Bu sene de normal insanların bakışından farklı olarak gazetecilerin çektikleri fotoğrafları sergilemek istedik. Bundan sonraki fotoğraf sergilerimizde de umuyorum ki birlikte olacağız.
MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan böyle bir sergi düzenlediği MGC’yi tebrik ederek “Bir fotoğraf çok kısa bir sürede çekiliyor ama o kısa sürede o kadar çok iş yapıyor ki çeken kişi. Neticede ortaya anın tanıklığı çıkıyor. Belki de yüzlerce sayfa yazıyı kaplayacak bir olayı tek bir fotoğraf karesi anlatmaya yetiyor. Bu nedenle hem fotoğraf çekilmesini hem de böyle güzel bir etkinliğin hayata geçirilmesini çok değerli buluyorum.” dedi.
MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ise, “Gazetecilerin fotoğraf sergisi ile normal insanların fotoğraf sergisi bir olmaz. Gazeteci fotoğrafı okuyan, konuşturandır ve onun üzerine büyük yazılar yazandır. Bu yüzden gazetecilerin fotoğraf çekmesi çok önemli. Fotoğraflar gazeteci gözüyle okunmalı. Bu sergiyi açanları tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek toplu fotoğraf çekildi. Sergi, 8 Ocak Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.Cemiyet Baskanı organizede emegi geçenlerede teşekkür etti

Editör: Eyuphan Kurtcu