Haber: Eyüphan KURTÇU

(Ziya Paşa)MTSO Başkanı Bay Kızıltan sosyal medyada yine inciler dökmüş. Söylenenlerin ikna edici,güven verici olmadığını,hatta komedi filmlerine senaryo olabilecek düzeyde olduğunu ifade etmeliyim.

Ecek-acak-olacak yapacağım-aydınlık günler gibi bir takım cümleler.Sanki bu odayı dört yıl başkası yönetmişte,beyefendi geldiğinde yapmayı düşündüğü hayallerini ifade ediyor. 

Neymiş Kargıcak Turizm Projesi’nde arazi tahsisi aldık diyor.

Devlet projesi olan her yatırımcıya arazi tahsisini zaten yapıyor. 

Önemli olan bu projenin zamanında hayata geçirilebilmesi kaldı ki,bu projenin içeriğinden meclis üyelerinin bir çoğunun haberi bile yok.Mersin’i doğrudan ilgilendiren Sahil Bandı Projesi’nin ,liman konteyner sahasının sizin için bir şey ifade edip etmediğini merak ediyorum.

Tabanımızın taleplerini yetkili mercilere ilettik diyor.Akılda kalanları söyleyim. 

Çevre Şehircilik Bakanı’nın odaya gelip,muhatap bulamaması,Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun geldiği gün,Mersin’in talepleri ve sorunları yerine,hariçten gazel okumanız,Bir de odayı Sıra Gecesi’ne çevirmek(Tivorlu İsmail). 

Vali Pehlivan’dan MGC’ye ziyaret Vali Pehlivan’dan MGC’ye ziyaret

Bay başkan siyaset üstü duruşundan söz ediyor.

Nakliyeciler sitesinden bahsederken Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in desteğinden bahsediyorsunuz.

Akdeniz Belediye Başkanı Sn.Gültak’ın gösterdiği çaba ve desteğini görmezlikten gelmeniz,ne kadar siyaset üstü olduğunuza(!) bir örnektir.

Aidatların dışında irtibatınızın olmadığı OSB’lere destek verdiğinizi söylüyorsunuz bunları bir anlatsanızda bizde bilsek.

Çukurova Bölgesel Havalimanı size rağmen açılıyor.

Bay Başkan’ın söylediklerinde hiç mi doğru bir şey yok diyebilirsiniz var.

Projeleri “YÜRÜTÜYORUZ”kısmı kimlerden yürüttüğünü biliyoruz…